peribebek  
şifremi unuttum Şifremi Unuttum
ANASAYFA   ANNE VE ÇOCUK   GÜZELLİK   MODA   MAGAZİN   DEKORASYON   GURME   SAĞLIK   İLİŞKİLER   DİYET    ASTROLOJİ   GEZİ   FORUM   VİDEOLAR

fahri küçük

http://www.peribebek.com/fhrkck
HER TELDEN / 19 Şubat 2014
DİŞ MACUNUNDAKİ KORKUNÇ TEHLİKE
Okunma Sayısı 229

Diş macunlarındaki korkunç tehlike

Diş macunları ve sabunlarda kullanılan kimyasal maddeler anne adayları için çok tehlikeli.

Florida Üniversitesi´nde yapılan araştırmaya göre Türkiye´de de satılan birçok ünlü diş macunu markasında ve sabunun içinde bulunan triclosan maddesi anne karnındaki bebeğe zarar veriyor.

Bugün´deki habere göre, Profesör Margaret   James, ıslak mendillerde de   bulunan bu maddenin anne karnındaki bebeğin yeterli   oksijeni almasına   engel olduğunu ve bunun da bebeklerin beyinlerinde hasara   neden   olduğunu söyledi.

Daha önce yapılan araştırmalarda triclosanın   laboratuvar   hayvanlarında karaciğer hasarına neden olduğu   belirlenmiştir.

Fazla  Macun Diş Etlerini Eritiyor

Diş fırçalaması sırasında fazla macun kullanmanın diş   etlerini erittiği belirtildi.

Diş hekimi Sadettin Pay, aşırı kullanılan diş macunun   ağızdan tamamen   temizlenmesinin mümkün olmadığını belirterek "Fazla   macun içeriği sebebiyle diş   etlerinin erimesine sebep oluyor" dedi.Ağız ve diş sağlığı konusunda bazı doğru bilinen yanlışlar olduğunu   ifade   eden Pay, fazla macunun dişleri daha iyi temizlemediğini, aksine   diş etlerine   büyük zarar verdiğini söyledi.

Ağız ve diş temizliğinin hem hijyen hem de estetik bakımından çok   önemli   olduğunu kaydeden Pay, şu uyarılarda bulundu: "Bu konuda ciddi   hatalar   yapılıyor. Çok diş macunu kullanıldığında dişlerin daha iyi   temizlendiği   sanılıyor. Dişleri macun değil, fırça temizliyor, macun   temizliği   kolaylaştırıyor. Diş macunu çok   kullanıldığında diş   etlerine büyük zarar veriyor, diş etlerini eritiyor. Bu   da hem estetik   açıdan kötü bir görüntü hem de ağız sağlığını tehdit ediyor."

Diş fırçalarken en büyük hatalardan birinin de çok uzun fırçalama olduğunun   altını çizen Pay, "Diş fırçalamanın bir tekniği ve bir süresi var. Diş   fırçalanırken kesinlikle fazla bastırılmaması gerekir. Diş ve diş etlerinde   sorun olmayanlar orta sert fırça, diş   etleri kanayanlar ise yumuşak fırça tercih   etmeli. Fırçalama süresi de   3 dakikayı geçmemeli. Tesirli bir fırçalama diş   etinden dişe doğru   yapılan süpürme tarzındaki fırçalamadır. Alt ve üst damak   birbirinden   bağımsız şekilde fırçalanması faydalı olur. Diş fırçalama sırasında     yanağın iç kısmı ve dilde yoğun bakteri birikeceğinden yanaklar ve dilde     fırçalanarak temizlenmelidir. " bilgisini verdi.

Yoğun iş temposunda gün içinde bir şeyler yiyip içtikten   sonra dişleri   fırçalamanın mümkün olmadığını dile getiren Pay, doğru   diş fırçalama tekniği   uygulandığı taktirde 12 saatte bir dişlerin fırçalanmasının yeterli olacağını   vurguluyor.

Diş Macunları Ölüm Saçıyor!

Uluslararası üne sahip hekimler, hemen her gün, belki de   birden fazla kullandığımız  diş macunlarıyla ilgili tüyler ürperten bir   iddiada bulundu. İddialara göre  kullandığımız diş macunları ölüm   saçıyor!

Hekimlerin tartışma alanında
Piyasada satılan diş macunlarında, nükleer santrallerden daha tehlikeli olduğu öne sürülen ne var? Tıp ve  farmakoloji bilim adamlarının bilip de yıllardır gizlediği gerçek ne? www.haberciler.com araştırdı..

Korkunç iddialar,  uluslararası üne sahip hekimler ve ilaç firmalarının   adlarıyla, yer ve  tarihleriyle, binlerce hekimin katıldığı Internet   forumu worldmedline´de yer  aldı.
Beyaz ve sağlıklı dişler  için, içinde fluorid olan diş  macunlarına ihtiyacımız vardır. Televizyon ekranlarındaki   beyaz önlüklü diş  hekimleri hep öyle derler. Amerika´da ise fluorid   içme sularına da  karıştırılıyor.
Avrupa´da yasak olan bu işlemi  gerçekleştiren ABD´de   her yıl 143 bin ton fluorid. ´ağız sağlığı, temiz içme  suyu ve su   borularının hijyenliği´ adına Amerikalıların musluk sularına tatbik    ediliyor.
İngiltere ise fluoridli musluk suyunun resmi olarak yasaklanmadığı Avrupa´daki  tek ülke.´Thamoo Water´ 2000 yılında ABD uygulamasını örnek alarak İngiltere´de    musluk sularına fluorid karıştırmak için yasa önerisini Londra´daki    Parlamento´ya vermiş bulunuyor. Yasa önerisin Ingiliz kamuoyunun tepkisi    oldukça büyük oldu.
Anti- Fluorid Kampanyası´nın yoğun çalışmaları sonucunda başta Boots, Sainsbury  ve Safeway gibi büyük market zincirleri  ´Fluoridsiz diş macunları´nı üretip raflarına yerleştirmek zorunda kaldılar. Fluoridli diş macunları üzerindeki büyü kalkarken kamuoyu fluorid denen ve iyi  birşey zannedilen kimyasal maddenin bir zehir olduğunu öğrendi. Sodyum Fluorid 19.yüzyılda yaygın bir deyimle ´Şeytan Zehiri´ olarak bilinen Sodyum  Fluorid, fare zehiri olarak kullanılıyordu.
Bir çok endüstri kolunun atık ürünü olan ve sodyum   silikofluorid  ile birlikte elde edilen fluorid özellikle boksit´den   elde edilen alüminyum  üretimi endüstrisinin bir atığıdır.
Depolanması oldukça güçtür. Denizlerin dibine depolandığında milyonlarca balığın ve deniz canlısının ölümüne neden  olmakta,   eğer toprağa depolanırsa nehirlere ve yeraltı sularına karışmakta  ve   toprağı zehirlemektedir. Metali yeme özelliği de bulunduğu için sodyum    fluoridin depolanması için üretilen konteynırlar oldukça pahalıya mal    olmaktadır.
                           20. yüzyılın ikinci yarısında kapitalizm bu zehirli atığın depolanma  maliyetinden kurtulmak için ´fluoridli  diş macunları´ masalını ortaya atmış, başta ABD olmak üzere dünya çapında  bir dizi   üniversitenin diş hekimliği ve halk sağlığı bölümlerinde, diş sağlığı    için fluoridin faydaları üzerine araştırmalar yönlendirmiş ve sonuçta   her  ülkede fluoridli diş macunları, diş hekimleri kuruluşlarının   onayını almıştır.

Arsenikten 15 kat daha kuvvetli Anti-Fluorid Kampanyası´nın önde gelen    sözcülerinden Massachutes Tip Merkezi´nden Dr. Bush, sodyum fluoridin    arsenikten 15 kat daha kuvvetli olduğunu belirtiyor. Dünyadaki kanser   oranının  en yüksek olduğu Amerika´da içme  sularına fluorid tatbik edilen bölgelerde kanser oranının iki hatta üç kat daha  fazla olduğu ve bu oranın nükleer santral bölgelerinde oturan insanların    kansere yakalanma risk oranı ile eşdeger olduğu da açiklanan bir diğer   bilgi.

                       Sodyum fluorid, diş macununun yanı sıra bir de içme suyu ile alındığında  vücutta büyük bir tahribata neden oluyor. Damarlar,  sinir sistemi, kemik yapısı ve dişlerde  ağır bir tahribat gerçekleştiriyor. ABD´de uygulamanın, kısa adı EPA (Environmental   Protection  Agency - Çevre Koruma Kurumu) olarak bilinen kurum aracılığı   ile  gerçekleştirildiğini ve EPA´nın, içme sularında fluorid   kullanılmasına ilişkin  tavsiye raporları verdiğini de hatırlatmak   istiyoruz. EPA hazırladığı bu  ´tavsiye´ raporlarında endüstri  kollarına atıklarını değerlendirme ve atıklarından para kazanmanın  yollarını gösteriyor. Bu atıkların başında ise sodyum fluorid geliyor.

                     Içme sularına fluorid karıştırılması yasa maddesi böylece   devreye giriyor.  Amerikalıların ´çevre´ koruma kurumu, sermayeyi koruma   kurumu olarak faaliyet  gösteriyor.

Ve çok daha ürkütücü bir bilgiyle  karşılaşıldı:

Kitlesel düşünce kontrolü
nde fluoridin kullanıldığına...


Fluoridin kitlesel psikolojik kontrol için kullanımı Fluorid   kullanımının  karanlıkta bırakılmış ilişkiler ağında ise çok daha   ürkütücü bilgilerle  karşılaşıyoruz.

Fluorid, semap olarak bilinen ve ilaç endüstrisinde sakinleştirici ilaç üretiminde kullanılan bir malzemeyi içeriyor.  Bu ise fluorid   üretimiyle sarin ve soman olarak bilinen sinir gazlarının  üretimini   mümkün kılıyor. Bu üretimin geliştirilmesi, 2. Dünya Savaşı sırasında    Hitler Almanyasında, Yahudileri yok etmek için Zyklon B adındaki   ceyanide  kökenli gazı üreten Alman kimya fabrikası I.G.Farben´de   gerçekleştiriliyor.

I.G.Farben, sodyum fluoridden sinir gazı üretimi   teknolojisini 1939 yılında  ALCOA adlı Amerikan Alüminyum Şirketi´nden   alıyor. Nazi bilim insanları  fluoridin içme suyuna karıştırılması için   ilk deneyleri gerçekleştiriyorlar. Bu  deneylerde içme suyundaki fluoridin  beynin belli bir bölgesini uyuşturduğunu ve bireyin direnme gücünü kırdığını  tesbit ediyorlar. Bu keşiften sonra fluorid Nazi toplama kamplarındaki içme  sularına karıştırılıyor.

Colgate ve CIA arasindaki ilişki

2. Dünya Savaşı´nın bitiminden sonra Alman I.G.Farben   firması ABD ile  ilişkilerini gerçekleştiriyor. Amerikalı kimyacı ve   biyolog Charles Edward  Perkins, Nazi toplama kamplarında içme sularına   fluorid karıştırıldığına ve  Farben firmasının Yahudi soykırımındaki   rolüne ilişkin bilgileri açıklıyor. Bu  açıklamalar gözardı ediliyor.

Zira bu tarihlerde CIA, Nazilerin kitlesel psikolojik   denetleme ve kontrol  testlerinin sonuçlarını ve birikimini bünyesinde   toplamaya başlıyor. Farben  firmasının Amerikalı danışmanı olarak Alan   Dulles göreve atanıyor. Dulles MK  ULTRA olarak bilinen Nazi psikolojik   denetleme testlerinin sonuçlarını CIA´ya  aktarıyor. CIA´nın   kurucularından olan Dulles´in yanında çalışan bir diğer kişi  ise Dr.   George Estabrooks.

Estabrooks, New York´daki Hamilton Üniversitesi Psikoloji   Bölüm Başkanı ve ABD  Hükümeti´nin hipnotizma ve davranış psikolojisi   danışmanı olarak görev yapıyor.  Dr. Estabrooks´un bir diğer görevi ise   diş macunu şirketi Colgate´in yönetim  kurulu başkanlığı.

Diş Macunlarının üzerindeki uyarıcı bilgiler ise ülkeden   ülkeye değişiyor.  Örneğin ABD´de satılan Colgate ürünlerinde şu uyarı notu yer alıyor:

´Eğer çocuğunuzun diş macunundan yemiş  olduğunu   fark ederseniz, derhal yakınınızdaki zehirlenme istasyonuna götürün ve    doktorunuz ile temasa geçin.´

Bu uyarı notu diğer ülkelerde ´Çocuğunuzun dişini   fırçalarken macunu  yutmamasına özen gösterin ve 7 yaşın altındaki   çocuklara çok az miktarda diş  macunu verin´ olarak değişiyor.

ABD´deki içme sularına sodyum fluorid katıldığı için, bu   ülkede satılan diş  macunlarındaki sodyum fluorid oranı, diğer   ülkelerdekinden ortalama yüzde 50  daha az miktarda.

Bilime ulaşma hakkı demokratik bir toplumun temellerinden   birini, bireylerin  bilime ulaşabilme hakkı ve kullanıcı kültürüne sahip   olabilmeleri olarak  saptayabiliriz.

Diş macunları örneğinde görüldüğü gibi, kullandığımız ürünlerin bir çoğu aslında ihtiyacımız olmayan,   fakat  uluslararası tröstlerin atıkları üzerinden de para   kazanabilmeleri için suni  olarak yaratılmış ihtiyaçlarımıza yanıt   veriyor. Üstelik sağlığımız pahasına.

Kalsiyum fluorid, sodyum fluoridin doğal alternatifi. Fakat doğada çok az  bulunuyor. Bu yüzden organik üretilmiş  diş macunları orta gelir seviyesi ve üstündeki toplum kesimi tarafından    kullanılabiliyor. Kalsiyum fluoridin fazla fazla alınması durumunda da   dişler  ve kemik yapısı zarar görüyor.

Uzmanlar  sağlıklı dişler için şekerli yiyecekler,   beyaz şeker ve beyaz unu mümkün olduğu  kadar azaltacak bir diyetin   yeterli olduğunu belirtiyorlar.

 Kaynak : doğal rehber
Etiketler : diş   fırça   macun   diş eti  
Yazı Hakkındaki Yorumunuzu Yazın
Ad Soyad E-posta
Yorum
Güvenlik Kodu 098CAC Güvenlik Kodunuzu soldaki kutucuğa yazınız.
peribebek
Facebook Yorumları
Benzer Yazılar
Yalnız, Cesur ve Romantik Türk ...
“Deniz feneri” bir simge olarak dünyan
Devamı »
Şairler Yalancıdır Dedin de Ni ...
Allah'ım… bir insan nasıl olur da sevmez ş
Devamı »
İşte Google´ın yeni bombası!
Gün geçtikçe teknoloji şirketlerinin daha çok önem
Devamı »
BAYRAK
Ülkeleri ve kurumları temsil eden BAYRAK, RENKLİ
Devamı »
Kutuptaki Balıklar Neden Donma ...
Bu soru, ilk bakışta çocukça bir merakla sorulmuş
Devamı »
Yazarın Son Yazıları Okunma Sayısı  
13 Maddede Son Fenomen Muta (Müt’a) Nikahı Nedir? 121 Devamı »
Yağmurlu Havaya Eşlikçi Olmazsa Olmaz 15 Islak Şarkı 75 Devamı »
Bizim Bugün Kardeşimiz Öldü. 81 Devamı »
Güle Güle Çocuk: Berkin İçin Hazırlanmış 33 Ölümsüz Tasarım 75 Devamı »
Güle Güle Çocuk: Berkin İçin Hazırlanmış 33 Ölümsüz Tasarım 82 Devamı »
Dünyanın En Kısa 18 Fıkrası 93 Devamı »
Bir Saniye Durup Düşünmemiz İçin 25 Sebep 61 Devamı »
Hemen Bugün Uruguay’a Taşınmak İçin 22 Yaşamalık Sebep 78 Devamı »
Hayatımızın Bir Parçası Biber Gazının 30 Maddede Tarihi 78 Devamı »
Tasarımcısını Alnından Öpmelik 18 Birbirinden Yaratıcı Mobilya 81 Devamı »
Hakkında
Zengin olmayı hep istedim çünkü zengin olsam bir ömür üniversitelerde ÖĞRENCİ  olarak çalışırdım.
Yazarın Yazdığı Kategoriler
ANNE VE ÇOCUK : 91
MODA : 117
DEKORASYON : 114
GURME : 90
SAĞLIK : 345
İLİŞKİLER : 203
DİYET : 98
ASTROLOJİ : 33
GÜZELLİK : 128
GEZİ : 304
HER TELDEN : 2927
MAGAZİN : 234
EN İYİ 10 : 112
İçerik Yazar Konu
Sadece bu yazarın bloglarında ara
yazar odülleri
VİDEOLAR
Küçük resim
Tüm Videolar
UZMANLAR
Haldun Çıray Haldun Çıray
Köşe Yazarı
Bir Zamanlar Siyaset Vardi
Mehmet Necati ÇETİNER Mehmet Necati ÇETİNER
SGK UZMANI
EV KADINLARI !!!!!
Sezin COŞKUN Sezin COŞKUN
YAŞAM KOÇU
BİRAZ ÇİÇEK, BİRAZ BÖCEK
Gülay Kaya Gülay Kaya
AVUKAT
ÜCRETSİZ AVUKATLIK HİZMETİ
Aşkım Tan Aşkım Tan
GAZETECİ
CANIMI ACITANLAR
Ezgi SORMAN Ezgi SORMAN
Spiritüel Yaşam Koçu
DOĞRU SORUYU SORABİLMEK
YAZARLARIMIZ
Tayfun Karnaklı
İSKENDERİYE GÜNLÜKLERİ - Agilkia Adası / 248. gün
Tayfun Karnaklı
Anasayfa | Bize Ulaşın | Peri Yardım | Reklam | Peri Bebek - Kadın ve Anne Blog' u

© Peribebek Copyright 2013 İnternet sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriğin hakları, kaynak veya aksi belirtilmedikçe Kale Mimarlık firmasına aittir. Peri Bebek Blog kullanıcıları ve üyeleri, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi bulunduğu her türlü fikri eser, fotoğraf, resim vb. materyal ve ürünleri kullanamazlar. Blog kullanıcı ve yazarlarının, üçüncü kişilerin telif hakkı sahibi olduğu yazı, resim vb. ürünleri kullanması durumunda, her türlü hukuki ve cezai sorumluluk kendilerine aittir.